გვსურს გამოვეხმაუროთ, ერთ-ერთ მედიასაშუალებაში გასული ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თითქოს პარტიული მითითებით წინასაარჩევნოდ საქართველოს რეგიონებში იმყოფებიან. აღნიშნული ინფორმაცია არის "ფეიკ ნიუსი" და არ შეესაბამება სიმართლეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო არის პოლიტიკურად ნეიტრალური უწყება და მედიასაშუალების მხრიდან მსგავსი ცრუ ინფორმაციის გავრცელება ემსახურება პოლიციის მიზანმიმართულ დისკრედიტაციას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მთავარი ამოცანაა ქვეყნის მასშტაბით მართლწესრიგის დაცვა და არჩევნების თავისუფალ, დემოკრატიულ და უსაფრთხო გარემოში ჩატარების უზრუნველყოფა.

We would like to respond to the information spread by one of the media sources that the employees of the Ministry of Internal Affairs allegedly are deployed in the regions of Georgia before the elections upon party instructions. The above information is "fake news" and is a complete falsehood.
The Ministry of Internal Affairs is a politically neutral agency and the dissemination of such false information by the media serves to deliberately discredit the police.
The main task of the Ministry of Internal Affairs is to maintain law and order throughout the country and to ensure that elections are held in a free, democratic and secure environment.