საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები თბილისის N49 საბავშვო ბაგა-ბაღს ეწვივნენ. შეხვედრა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწესებულების ადმინისტრაციის თანამშრომლობით განხორციელდა.
ბაგა-ბაღის აღსაზრდელებმა სტუმრებისთვის იმიტირებული საგზაო ინფრასტრუქტურა მოაწყეს და სხვადასხვა ამპლუა მოირგეს. პატარა "პოლიციელებმა", "მეხანძრე-მაშველებმა", "ექიმებმა" და სხვა პროფესიების წარმომადგენლებმა გზებზე უსაფრთხო მოძრაობის შესახებ დაგროვილი ცოდნა საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს გაუზიარეს. პატრულ-ინსპექტორებმა კი პატარებს გზებზე უსაფრთხოდ გადაადგილებისთვის საჭირო დამატებითი ინფორმაცია მიაწოდეს.
ბაგა-ბაღის აღსაზრდელებმა საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებს შეკითხვებიც დაუსვეს, რომლებზეც ამომწურავი პასუხები მიიღეს. ღონისძიების დასასრულს, პატრულ-ინსპექტორებმა და ბავშვებმა სამახსოვრო ფოტოები გადაიღეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის პატრულ-ინსპექტორები, საგზაო უსაფრთხოების კამპანიის - „მეტი სიცოცხლისთვის“ ფარგლებში, ბავშვებსა და მოზარდებთან შეხვედრებს მთელი საქართველოს მასშტაბით ატარებენ. პროექტის მიზანია გზებზე უსაფრთხოდ გადაადგილების მიმართულებით ცნობიერების ამაღლება და ავტოავარიების პრევენცია.

Patrol Police officers of the Ministry of Internal Affairs visited nursery school N49. The visit was held within the frames of co-operation between the Ministry of Internal Affairs and the Administration of Pre-school Education Facilities.
Nursery school children arranged a mock road infrastructure for the guests and played various characters. Little “policemen”, “firefighters” “doctors” and representatives of various professions shared their knowledge on traffic safety with Patrol Police Department employees, who provided minors with additional information on the same issue.
Nursery school pupils were also provided with comprehensive answers to all their questions. At the end of the meeting Patrol-inspectors took memorable photos with children.
Patrol-inspectors of the Patrol Police Department under the Ministry of Internal Affairs are holding meetings with children throughout Georgia, within the frames of the social campaign- “For More Life”. The project is aimed to raise the awareness on road traffic safety and prevent car accidents.