შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს რეგიონული დეპარტამენტის თბილისის სამმართველოში, საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილების შესაბამისად, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციისა და რისკების ეფექტიანი მართვის მიზნით, სადეზინფექციო სამუშაოები ჩატარდა.
მომსახურების სააგენტოს ყველა სამსახურში მოქალაქეთა მომსახურების სივრცეები სპეციალური ხსნარით ყოველდღიურად მუშავდება. გარდა ამისა, დღეში რამდენჯერმე იწმინდება მოქალაქეთა მისაღებში განთავსებული ინვენტარი. ასევე, ინტენსიურად ტარდება სპეციალური სადეზინფექციო სამუშაოები მომსახურების სააგენტოს სხვადასხვა ფილიალში.
მომსახურების სააგენტო, მოქალაქეთა უსაფრთხოების მიზნით, სრულად ითვალისწინებს საქართველოს მთავრობის უწყებათშორისი საკოორდინაციო საბჭოს რეკომენდაციებს და სერვისებით სარგებლობის ყველა მსურველს მოუწოდებს, რომ ადგილზე სერვისების მისაღებად სააგენტოში გამოცხადდნენ პირბადით.

In accordance with the decision made by the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia, disinfection works were carried out in the Tbilisi Division of the Service Agency under the Ministry of Internal Affairs in order to prevent the spread of the Coronavirus and manage risks in the country in this regard.
Spaces designated for citizens are treated with special solutions on the daily basis in all branches of the Service Agency. In addition, inventory placed the citizens' reception spaces are being cleaned several times a day. Special disinfection works are carried out intensively in different branches of the Service Agency.
The Service Agency, fully complies with the recommendations of the Interagency Coordination Council of the Government of Georgia to ensure safety of citizens, and calls on everyone to wear masks in case of planning to visit Service Agency for receiving respective services.