შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ, მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელი - გურამ დავითაშვილი წარუდგინა, რომელმაც აღნიშნულ თანამდებობაზე ვახტანგ გაბრიჭიძე შეცვალა. ვახტანგ გაბრიჭიძე საქმიანობას შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიის რექტორის პოზიციაზე აგრძელებს.
ალექსანდრე დარახველიძემ მიგრაციის დეპარტამენტის ახლად დანიშნულ დირექტორთან ერთად დეპარტამენტის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები განიხილა და არსებულ გამოწვევებზე ისაუბრა.
მიგრაციის დეპარტამენტის დირექტორის პოზიციაზე დანიშვნამდე, გურამ დავითაშვილი საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის პოზიციას იკავებდა.

Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze presented the new Director of the Migration Department - Guram Davitashvili to the staff, who replaced Vakhtang Gabrichidze in the mentioned position. Vakhtang Gabrichidze continues his work as the rector of the Academy of the Ministry of Internal Affairs.
Aleksandre Darakhvelidze, along with the newly appointed director of Migration Department, discussed the main directions of the department's activities and reviewed the existing challenges.
Before being appointed on the position of the director, Guram Davitashvili held the position of deputy director of the Patrol Police Department.