შინაგან საქმეთა სამინისტროს საინფორმაციო-შემეცნებითი კამპანიის - „ემეგობრე პოლიციას“ ფარგლებში, კიდევ ერთი, დასკვნითი საზოგადოებრივი ღონისძიება ქუთაისში, დავით აღმაშენებლის სახელობის მოედანზე გაიმართა. კამპანიის ფარგლებში საინფორმაციო შეხვედრები მოსწავლეებთან წლის ბოლომდე გაგრძელდება.
ქუთაისი ცენტრალურ მოედანზე სხვადასხვა შემეცნებითი და გასართობი აქტივობა ჩატარდა. ღონისძიებას დაესწრნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი ვაჟა სირაძე, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთის მთავარი სამმართველოს უფროსი ვასილ პეტრიაშვილი, იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ზაზა ცხაკაია, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თეიმურაზ მღებრიშვილი, სახელმწიფო რწმუნებული იმერეთში - ზვიად შალამბერიძე, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების ხელმძღვანელი პირები.
კამპანიის ფარგლებში, ორი თვის განმავლობაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სხვადასხვა რეგიონში იმართებოდა საზოგადოებრივი ღონისძიებები, რომლებსაც ათასობით ადამიანი, მათ შორის მოზარდები სტუმრობდნენ.
ქუთაისში გამართულ ღონისძიებაზე მისულ ყველა სტუმარს საშუალება ჰქონდა, საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი „112“-ის, მომსახურების სააგენტოს, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის, საპატრულო პოლიციის, სასაზღვრო პოლიციის, საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის, დაცვის პოლიციის და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის მიერ წარმოდგენილ სივრცეებში გასცნობოდა აღნიშნული დანაყოფების საქმიანობას, ასევე, შეეძლოთ აღჭურვილობა და სპეცტექნიკა დაეთვალიერებინათ. ღონისძიებაზე მისულ ბავშვებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, სამინისტროს წარმომადგენლებთან ერთად, სხვადასხვა შემეცნებით და გასართობ აქტივობაში მიეღოთ მონაწილეობა.
კამპანიის ფარგლებში, საზოგადოებრივი ღონისძიებების პარალელურად, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფების წარმომადგენლების 50-მდე ვიზიტი განხორციელდა სხვადასხვა სკოლაში. მოსწავლეებთან საინფორმაციო-შემეცნებითი შეხვედრები წლის ბოლომდე გაგრძელდება. შეხვედრების მიზანია ბავშვებსა და მოზარდებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქმიანობის, საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის შესახებ ცნობიერების ამაღლება.

Within the framework of the information and awareness raising campaign of the Ministry of Internal Affairs - "Befriend the Police", the final public event was held in Kutaisi, on Davit Aghmashenebeli square. As part of the campaign, informational meetings with pupils will continue until the end of the year.
Various educational and entertainment activities were held in the central square of Kutaisi. The event was attended by Vazha Siradze- Director of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs, Vasil Petriashvili- Head of Imereti Main Division of the Patrol Police Department, Zaza Tshkakaia- Director of the Police Department of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti, Teimuraz Mghebrishvili head of Emergency Situations Management Service, Governor of Imereti region - Zviad Shalamberidze, representatives of local self-government, as well as heads of other units of the Ministry of Internal Affairs.
Within the frames of the campaign, public events were held in different regions throughout the country for two months, visited by thousands of people, including juveniles.
All guests who came to the event in Kutaisi had the opportunity to familiarize themselves with activities of the Patrol Police, Public Safety Command Center "112", Service Agency, Forensic-criminalistics Department, Border Police, Emergency Situations Management Service, Security Police and Special Tasks Department. The children who came to the event had the opportunity to participate in various cognitive and entertaining activities along with the representatives of the Ministry.
In parallel with public events and within the framework of the campaign, representatives of the Ministry of Internal Affairs visited approximately 50 schools throughout the country. Informational meetings with students will continue until the end of the current year. The purpose of the campaign is to raise awareness among children and juveniles on public safety and rule of law.