შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოში შემოვიდა შეტყობინება, რომ რესპუბლიკური საავადმყოფოს გადაუდებელი დახმარების განყოფილებაში შეყვანილ იქნა ოთხი ახალგაზრდა მამაკაცი, რომლებსაც, სავარაუდოდ, ცეცხლსასროლი იარაღით მიყენებული ჭრილობები აღენიშნებოდათ.
შეტყობინების მიღებისთანავე, რესპუბლიკურ საავადმყოფოში გამოცხადდნენ ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მე-3 განყოფილების თანამშრომლები.
ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დადგინდა, რომ თბილისში, ვეძისის დასახლებაში, დაახლოებით, 19:00 საათზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, დაჭრის ფაქტი მოხდა. დაჭრილები არიან: 1998 წელს დაბადებული ზ.ღ., 1996 წელს დაბადებული ლ.ს., 1993 წელს დაბადებული გ.ს. და 1996 წელს დაბადებული გ.ხ.
ამ დროისთვის, შემთხვევის ადგილზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს კრიმინალური პოლიციის და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები, ექსპერტ-კრიმინალისტები და კინოლოგები მუშაობენ. პოლიციამ ამოიღო, სავარაუდოდ, დანაშაულის ჩადენის იარაღიდან გასროლილი ტყვიების მასრები, რომლებზეც დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ს 19-109-ე მუხლით, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს და 236-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.

Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs was reported that four young men were brought to the Emergency Department of the Republican Hospital, who allegedly had an injuries inflicted from firearms.
Upon receiving the report the employees of the III Unit of Vake-Saburtalo Division arrived to the Republican Hospital.
As a result of investigative activities carried out on crime scene it was established that the fact of wounding took place as a result of a conflict in Vedzisi settlement at about 19:00. The wounded individuals are: Z.Gh (DoB: 1998), L.S. (DoB: 1996), G.S. (DoB: 1993) and G.Kh. (DoB: 1996).
At this time, the officers of the Criminal Police and Patrol Police, expert-criminalists and cynologists of the Ministry of Internal Affairs are working at the scene. The police seized the bullets allegedly fired from a weapon of crime and the relevant expertise shall be conducted.
Investigation is in progress under the article 19-109 of the Criminal Code of Georgia that implies attempted murder in aggravating circumstance and the Article 236, which implies illegal purchase and keeping of firearms and ammunition.