გვსურს, გავაკეთოთ განმარტება სხვადასხვა მედიასაშუალებით დღეს გავრცელებულ ინფორმაციასთან დაკავშირებით, რომელიც 2016 წლის მარტში, თბილისში, აბაშიძის ქუჩაზე მომხდარ ინციდენტს ეხება.
ხაზგასმით ვაცხადებთ, რომ საინფორმაციო სააგენტოებში გაჟღერებული ინფორმაცია იმის თაობაზე, რომ აღნიშნულ ინციდენტში მონაწილე პირი თითქოს შს მინისტრის მოადგილის პირადი მძღოლი იყო, სიმართლეს არ შეესაბამება. მომხდარ ინციდენტში მონაწილეობდა შსს-ს სამეურნეო სამსახურში შრომითი ხელშეკრულებით მომუშავე მძღოლი თ.ჯ., რომელიც შსს-ს გენერალური ინსპექციის მიერ დაუყოვნებლივ იქნა დათხოვნილი სამსახურიდან.
აბაშიძის ქუჩაზე მომხდარ ინციდენტთან დაკავშირებით, თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს პირველმა განყოფილებამ დაიწყო გამოძიება საქართველოს სსკ-ს 239-ე მუხლით (ხულიგნობა).
იარაღს, რომლიდანაც ინციდენტის დროს ჰაერში გასროლა განხორციელდა, ჩაუტარდა ბალისტიკური ექსპერტიზა. ეს იყო აირის პისტოლეტი, რომელიც თ.ჯ.-ს შენახვა-ტარების უფლებით ჰქონდა გაფორმებული.

We would like to clarify the information distributed today by the various media regarding the incident in March, 2016 in Abashidze Street, Tbilisi.
We underline that the information spread by the news agencies as if the participant of the incident above was the private driver of the Deputy Minister of Internal Affairs is not true. The mentioned incident involved T.J. – the driver employed in the Logistics Service of the MIA on the basis of the employment contract; the mentioned person was immediately dismissed by the General Inspection.
Investigation of the incident in Abashidze street has been launched by the first unit of Vake-Saburtalo Division of Tbilisi Police Department under the article 239 of the Criminal Code of Georgia (hooliganism).
The weapon, from which the shots were fired during the incident subjected to the ballistic examination; this was a gas pistol registered in the name of T.J with the right to store and carry.