ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გენერალური დირექტორის ნ. გვარამიას განცხადება იმის თაობაზე, რომ იგი ფლობს უტყუარ ინფორმაციას, თითქოს შსს-ს სპეციალური დანიშნულების რაზმები, ტელეკომპანიაში შეჭრის მიზნით, გადაყვანილია ყაზარმულ მდგომარეობაზე, არის სრული სიცრუე და მიზანმიმართული დეზინფორმაცია.
ნ. გვარამიას მედია-მიმართვა ემსახურება მხოლოდ საზოგადოების შეცდომაში შეყვანასა და დაძაბულობის ესკალაციას.
კიდევ ერთხელ ხაზგასმით აღვნიშნავთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტრო მოწოდებულია, რათა დაიცვას მოსახლეობის სიმშვიდე და უსაფრთხოება.
მივმართავთ ყველა დაინტერესებულ პირს, თავი შეიკავოს უსაფუძვლო და დაუდასტურებელი ინფორმაციის გავრცელებისაგან.

Statement of the director general of Rustavai2 TV Company N. Gvaramia’s allegation that he owns reliable information that Special Forces of Ministry of Internal Affairs have been transferred on the state of high alert, is a complete falsehood and disinformation.
N. Gvaramia’s statement is only directed to mislead the citizens and escalate the tension.
Ministry of Internal Affairs would like to outline once again that Ministry of Internal Affairs is committed to protect peace and safety of citizens.
Ministry of Internal Affairs calls upon all interested parties to refrain from dissaminating unsubstantiated and unconfirmed information.