მიმდინარე წლის 23 იანვარს ლიკანში შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებლები - გიორგი ბერუაშვილი და გიორგი მახარაშვილი სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას ფეხით პატრულირებას ახორციელებდნენ, რა დროსაც წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევმა, ბორჯომში მცხოვრებმა, 1977 წელს დაბადებულმა შალვა აბულაძემ შემხვედრ პოლიციელებს დანახვისთანავე ცეცხლსასროლი იარაღიდან ცეცხლი გაუხსნა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სროლის შედეგად ორივე სამართალდამცველი დაიჭრა. პოლიციელებს გადაუდებელი სამედიცინო დახმარება ბორჯომის რაიონულ საავადმყოფოში ჩაუტარდათ, შემდეგ კი თბილისში გადაიყვანეს.
მიმდინარეობს ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები შალვა აბულაძის დასაკავებლად. თუ ფლობთ აღნიშნული პირის ადგილსამყოფელის შესახებ რაიმე სახის ინფორმაციას, მიმართეთ პოლიციის განყოფილებას ან დარეკეთ 112-ზე.

On 23 January, 2015 in village Likani, district inspector-investigators of Borjomi Police Division of MIA Samtckhe-Javakheti Regional Main Division -Giorgi Beruashvili and Giorgi Makharashvili were fulfilling their duties by foot. As soon as resident of Borjomi, several times convicted in the past -Shalva Abuladze (Dob 1977) saw the law enforcers, started shooting to the direction of policemen with a firearm and fled from the place of crime. As a result of shooting both police officers were wounded. They were rendered first medical aid at Borjomi regional hospital and transported to Tbilisi afterwards.
At this moment law enforcers are holding operative-searching activities in order to detain Shalva Abuladze.
In case of having any kind of information regarding the above mentioned person please contact hot line of 112 or report to any nearby police station.