საკანონმდებლო ორგანოს მიმდებარე ტერიტორიაზე, მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით, საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის მიზნით მობილიზებულები არიან შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები. აქციის მონაწილეებს, სრული შესაძლებლობა აქვთ საკუთარი პროტესტი გამოხატონ მშვიდ ვითარებაში.
აქციის მონაწილეთა ნაწილმა დაიწყო პიროტექნიკის გამოყენება, მათ შორის პარლამენტის შენობის მიმართულებითაც, რაც „შეკრებებისა და მანიფესტაციების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-11 მუხლის მე-2 პუნქტის თანახმად წარმოადგენს კანონსაწინააღმდეგო ქმედებას.
მოვუწოდებთ აქციის ორგანიზატორებს და მონაწილე პირებს, პროტესტი გამოხატონ კანონით დადგენილ ფარგლებში. პოლიციის მხრიდან, თითოეულ სამართალდარღვევის ფაქტს შესაბამისი კანონიერი რეაგირება მოჰყვება.

Representatives of the Ministry of Internal Affairs have been mobilized to maintain public order in connection with the ongoing demonstration in the area adjacent to the legislative body. The participants of the demonstration have full opportunity to express their protest in a peaceful manner.
Some of the participants of the demonstration began to use pyrotechnics, including in the direction of the Parliament building, which, according to Article 11, Paragraph II of the Law of Georgia “On Assemblies and Manifestations”, constitutes an unlawful act.
We call on the organizers of the demonstration and participants to express their protest within the limits established by law. The police will respond appropriately to each violation of the law.