პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით საპოლიციო დანაყოფების წარმომადგენლები, მობილიზებულები არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
შეკრების დაწყებიდან მალევე, საპროტესტო აქციის აგრესიულმა წევრებმა, მართლსაწინააღმდეგო და ძალადობრივი ქმედებების განხორციელება დაიწყეს.
კერძოდ, აქციის წევრები სამართალდამცველებს სიტყვიერ შეურაცხყოფას აყენებენ და მათი მიმართულებით ისვრიან სხვადასხვა სახის ბლაგვ საგანს, პიროტექნიკას და აალებად ნივთს.
კიდევ ერთხელ, მოვუწოდებთ აქციის თითოეულ მონაწილეს, პროტესტი გამოხატონ კანონით დადგენილ მშვიდობიან ფარგლებში და არ დაუშვან მართლსაწინააღმდეგო ქმედებების განხორციელება.

Representatives of police units are mobilized and are protecting public order at the ongoing demonstration in the vicinity of the Parliament.
Shortly after the start of the gathering, aggressive members of the protest began to engage in unlawful and violent acts.
In particular, members of the protest are verbally abusing law enforcement officers and throwing various types of blunt objects, pyrotechnics, and flammable objects in their direction.
Once again, we call on each participant of the demonstration to express their protest within the norms established by law and refrain from unlawful actions.