შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები თბილისში, მარშალ გელოვანის გამზირზე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მიმდებარე ტერიტორიაზე მიმდინარე აქციასთან დაკავშირებით მობილიზებული არიან და იცავენ საზოგადოებრივ წესრიგს.
აქციის ორგანიზატორებისა და მონაწილეებისადმი სამართალდამცველების არაერთი მოწოდების მიუხედავად, რომ დამორჩილებოდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლების კანონიერ მოთხოვნას, არ გასცდენოდნენ შეკრების და გამოხატვის თავისუფლების კანონით დასაშვებ ფარგლებს, აქციის მონაწილეებმა არ გაითვალისწინეს პოლიციელების კანონიერი მოთხოვნა, დაარღვიეს საზოგადოებრივი წესრიგი, რა დროსაც საქართველოს ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე და 173-ე მუხლებით ჩადენილი ქმედებისთვის ადმინისტრაციული წესით დაკავებულია 11 პირი.
აქციის ორგანიზატორებს და მონაწილეებს კიდევ ერთხელ მოვუწოდებთ დაემორჩილონ პოლიციის კანონიერ მოთხოვნას და არ გასცდნენ შეკრების და მანიფესტაციის კანონით დადგენილ ფარგლებს. სამართალდარღვევის თითოეულ შემთხვევაზე შინაგან საქმეთა სამინისტრო კანონის ფარგლებში განახორციელებს შესაბამის სამართლებრივ რეაგირებას.

Employees of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in connection with the protest rally taking place in Tbilisi, on Marshal Gelovani Avenue, near the Ministry of Environment Protection and Agriculture, and ensure the protection of public order.
Despite the numerous appeals of the law enforcement officers to the organizers and participants of the rally to follow the rightful requests of the representatives of the Ministry of Internal Affairs, not to exceed limits of the right to assembly and manifestation provided by law, the participants of the rally did not take into account the legal requirements of the police and violated the public order, due to which 11 persons were arrested for the actions committed under Articles 166 and 173 of the Code of Administrative Offenses of Georgia.
The Ministry of Internal Affairs once again calls on organizers and participants of the protest rally to follow the rightful requests of the police and not to exceed the limits of the right to assembly and manifestation provided by law. On each act of violation, the Ministry of Internal Affairs will take appropriate legal action within the framework of the acting legislation of Georgia.