შინაგან საქმეთა სამინისტრო ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს შიდა ქართლში, ქარელის მუნიციპალიტეტში მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის გამო, რამაც საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ორი თანამშრომელი იმსხვერპლა.
1993 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი, არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფი გ.ლ. დიდი სიჩქარით მოძრაობდა ქარელის მუნიციპალიტეტში და საავტომობილო გზის გვერდულზე მდგომ საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟს დაეჯახა, რის შედეგადაც შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალნენ ავტომანქანაში მსხდომი საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები: 1972 წელს დაბადებული პოლიციის მაიორი ომარ ქარელი და 1992 წელს დაბადებული პოლიციის უფროსი ლეიტენანტი ვანო ბასანიძე.
სამართალდამცველებმა გ.ლ დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლის მე-9 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ, ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ორი ადამიანის სიცოცხლის მოსპობა გამოიწვია.

The Ministry of Internal Affairs expresses deep sorrow over the traffic accident that occurred in Shida Kartli, Kareli municipality, which killed two employees of the patrol police department.
Born in 1993, convicted in the past, G.L. He was driving at high speed in the Kareli municipality and hit a patrol police crew standing on the side of the highway, as a result of which the patrol police officers sitting in the car died at the scene: police major Omar Kareli, born in 1972, and police chief lieutenant Vano Basanidze, born in 1992.
Law enforcement officers arrested G.L.
The investigation is being carried out under Article 276, Part 9 of the Criminal Code of Georgia, which implies the violation of traffic safety rules under the influence of alcohol, which led to the loss of two people's lives.