შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები, ავტომანქანებისა და მგზავრთა უსაფრთხოდ და შეუფერხებლად გადაადგილების მიზნით, მობილიზებული არიან თბილისი-სენაკი-ლესელიძის ცენტრალური მაგისტრალის სხვადასხვა მონაკვეთზე.
ასევე გაცნობებთ, რომ ამ დროისთვის საპატრულო ეკიპაჟების მიერ ავტოტრანსპორტის გატარების უზრუნველყოფა ხდება საგზაო დეპარტამენტის მიერ დაწესებული რეჟიმის მიხედვით: თბილისიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრავი ტრანსპორტის ნაკადი გადაადგილდება გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის გზის გავლით, ხოლო დასავლეთიდან თბილისის მიმართულებით მოძრავი - ზესტაფონი-ჭიათურა-საჩხერე-გომის მიმართულებით.
შემოვლით გზებზე სატრანსპორტო ნაკადის უსაფრთხო მოძრაობას საპატრულო პოლიციის ეკიპაჟები არეგულირებენ და საჭიროების შემთხვევაში მძღოლებს დახმარებას უწევენ.

Employees of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs are mobilized on various sections of Tbilisi-Senaki-Leselidze central highway in order to ensure the safe and smooth movement of vehicles and passengers.
We would also like to inform you that at this moment, the traffic movement is ensured by the patrol crews according to the regime established by Roads Department of Georgia: the traffic moving from Tbilisi to the direction of western Georgia will move through Gomi-Sachkhere-Chiathura-Zestafoni road, and the traffic moving from the west to the direction of the capital will be using Zestafoni-Chiathura-Sachkhere-Gomi highway.
Patrol police crews regulate the safe movement of traffic on bypass roads and provide assistance to drivers if necessary.