რთული მეტეოროლოგიური მდგომარეობის გამო, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 132-163-ე კილომეტრზე მთელი ღამის განმავლობაში ინტენსიური სამუშაოები ხორციელდებოდა.
შეფერხებული მოძრაობის დროულად განტვირთვისა და მოქალაქეების უსაფრთხოდ გადაადგილების მიზნით, ადგილზე მობილიზებული იყვნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დეპარტამენტის წარმომადგენლები და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველები.
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლები, მძიმე ტექნიკის დახმარებით, თოვლისგან გზის ინტენსიურ გაწმენდით სამუშაოებს მთელი ღამის განმავლობაში ახორციელებდნენ.
სამუშაო პროცესს ადგილზე ამ დრომდე ხელმძღვანელობენ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორი - ვაჟა სირაძე და სახელმწიფო რწმუნებული იმერეთში - ზვიად შალამბერიძე.
ამჟამად, თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის აღნიშნული მონაკვეთი გაწმენდილია, რიკოთის უღელტეხილის ტერიტორია მსუბუქმა ავტომობილებმა, მგზავრებთან ერთად, უსაფრთხოდ დატოვეს.

Due to the severe meteorological conditions, intensive works were carried out throughout the night on the 132-163 km of Tbilisi-Senaki-Leselidze highway.
Representatives of various departments of the Ministry of Internal Affairs and rescuers of the Emergency Situations Management Service were mobilized on the spot to ensure safe movement of citizens and manage the heavy traffic in a timely manner.
The work process on the spot is being led by the director of the Patrol Police Department - Vazha Siradze and the Governor of Imereti region - Zviad Shalamberidze.
The employees of the Department of Roads of the Ministry of Regional Development and Infrastructure, with the help of heavy machinery, were carrying out intensive cleanup works to remove snow from the road.
At this moment, the mentioned section of Tbilisi-Senaki-Leselidze highway has been cleared, the area of the Rikoti pass has been safely left by light vehicles with passengers.