შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი დანაყოფები გუდაურის მიმდებარე ტერიტორიაზე, შემთხვევის ადგილზე მობილიზებული არიან და ყველა საჭირო ღონისძიებას ატარებენ.
დღეს, გუდაურის მიმდებარე ტერიტორიაზე, პარაპლანით ფრენის დროს, 2 პირი კლდოვან ფერდობზე ჩამოვარდა. სამაშველო ოპერაციაში ჩაერთო სასაზღვრო პოლიციის კუთვნილი ვერტმფრენი, რომელმაც ღონისძიების მიმდინარეობისას მართვა დაკარგა და ჩამოვარდა.
ამ ეტაპზე, დაზუსტებული ინფორმაციით, ვერტმფრენის ბორტზე იმყოფებოდა ეკიპაჟის 4 წევრი, ასევე, შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 2 მაშველი და ჯანდაცვის სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრის 2 მედიკოსი.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს განაგრძობს პარაპლანის ინსტრუქტორის, თანმხლები მგზავრის და ვერტმფრენის ბორტზე მყოფი პირების სამაშველო ღონისძიებებს.
საჰაერო ტრანსპორტის ექსპლუატაციის წესების დარღვევის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 275-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The relevant units of the Ministry of Internal Affairs are mobilized in the vicinity of Gudauri, at the scene of the incident and are conducting all necessary measures.
Today, in the vicinity of Gudauri, during a paragliding flight, 2 persons fell on a rocky slope. A helicopter belonging to the border police was involved in the rescue operation, which lost control and crashed during the event.
At this stage, according to the confirmed information, there were 4 crew members on board, as well as 2 rescuers from the emergency management service of the Ministry of Internal Affairs and 2 doctors from the emergency coordination and emergency assistance center of the Ministry of Health.
The Ministry of Internal Affairs continues rescue measures for the paragliding instructor, accompanying passenger and persons on board the helicopter.
The investigation into the violation of the air transport operation rules is being conducted under Article 275 of the Criminal Code of Georgia.