მედიაში გავრცელებული ინფორმაციის საფუძველზე, სადაც აღნიშნული იყო, რომ თბილისში, კახეთის გზატკეცილზე მდებარე „ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის ფასადზე არსებული ბანერი, სავარაუდოდ, ცეცხლსასროლი იარაღიდან სროლის შედეგად დაზიანდა, შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე და 236-ე მუხლებით დაიწყო, რაც სხვისი ნივთის დაზიანებას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებას გულისხმობს.
აღნიშნულ ფაქტთან დაკავშირებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის არ მოუმართავთ. გამოძიება მედიაში გასული ინფორმაციის საფუძველზე დაიწყო. ტარდება ყველა შესაბამისი საგამოძიებო და საპროცესო ღონისძიებები.

According to media reports, a banner on the facade of the “United National Movement” political party headquarters located on Kakheti Highway, Tbilisi was allegedly damaged by a shot from a firearm. Ministry of Internal Affairs launched an investigation regarding the fact under articles 187 and 236 of the Criminal Code of Georgia, envisaging damage of other’s property and illegal purchase-keeping and carrying of a firearm.
The Ministry of Internal Affairs has not been notified regarding the mentioned fact, the investigation was launched by the Agency on the basis of information spread by media sources. All relevant investigative and procedural measures are being taken at the moment.