შინაგან საქმეთა სამინისტრო სოფელ ხაბელაშვილებთან მომხდარი ავარიის დროს გარდაცვლილთა ოჯახებს სამძიმარს უცხადებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო და საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს აჭარაში, შუახევის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ხაბელაშვილებთან მომხდარი ავარიის შედეგად დაფიქსირებულ გარდაცვალების ფაქტებთან დაკავშირებით და სამძიმარს უცხადებს გარდაცვლილთა ოჯახებს. გარდაცვლილთა შორის 2 პირი შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის თანამშრომლები არიან.
დღეს, აჭარაში, შუახევის მუნიციპალიტეტში, სოფელ ხაბელაშვილებთან მოხდა ავტოსაგზაო შემთხვევა, რა დროსაც გზაზე მოძრავი ავტომანქანა, სავარაუდოდ, მოცურდა და გზის სავალი ნაწილიდან ხევში, დაახლოებით, 100 მეტრის სიმაღლიდან გადავარდა. მომხდარის შედეგად, 3 ადამიანი გარდაიცვალა, 2 კი - დაშავდა.
დაშავებულები მაშველებმა უსაფრთხო ადგილზე მალევე გამოიყვანეს, რის შემდეგაც სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფებმა სამკურნალო დაწესებულებაში გადაიყვანეს. ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, მათ სიცოცხლეს საფრთხე აღარ ემუქრება.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 276-ე მუხლით დაიწყო. დანიშნულია ყველა შესაბამისი ექსპერტიზა.

The Ministry of Internal Affairs expresses condolences to the families of the victims of the traffic accident near the village of Khabelashvili.
The Ministry of Internal Affairs and the Emergency Management Service express deepest condolences over the deaths of the victims of the traffic accident near the village of Khabelashvili in Shuakhevi Municipality of Adjara and extend their condolences to the families of the victims. Two of the victims are the employees of the Emergency Management Service of the Ministry of Internal Affairs.
Today, in Adjara, Shuakhevi Municipality, near the village Khabelashvili, a car accident occurred, during which a vehicle moving on the road allegedly slipped and fell down from the road into the ravine, from a height of about 100 meters. As a result of the incident, 3 people died and 2 were injured.
The injured individuals were taken to a safe place by rescuers, after which ambulance crews rushed them to a medical facility. According to the information available at this time, their lives are no longer in danger.
Ministry of Internal Affairs has launched investigation under the Article 276 of the Criminal Code of Georgia. All relevant forensic examinations are appointed.