მაღალი საზოგადოებრივი ინტერესიდან გამომდინარე, გვსურს საზოგადოებას მივაწოდოთ დამატებით ინფორმაცია თერჯოლის რაიონში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში, აღნიშნულ ოჯახში არასრულწლოვნის მიმართ ძალადობის თაობაზე განცხადება, ან შეტყობინება არ შემოსულა. შესაბამისად, პოლიციის მიერ ოჯახის არც ერთი წევრის მიმართ შემაკავებელი ორდერი გამოცემული არ ყოფილა.
აღნიშნულ ოჯახში კონფლიქტთან დაკავშირებით მომართვა 2010 წელს ფიქსირდება, რაზეც მოხდა შესაბამისი რეაგირება, თუმცა სამართლებრივი პასუხისმგებლობა არცერთი პირის მიმართ არ დამდგარა.
გარდა ამისა, 2014 წელს, ადგილი ჰქონდა ბრალდებულს და მის სიძეს შორის სიტყვიერ დაპირისპირებას, რაზეც პოლიციის მხრიდან გატარდა შესაბამისი ზომები.
კიდევ ერთხელ ხაზგასმით გვინდა აღვნიშნოთ, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის პრიორიტეტია ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ეფექტიანი ბრძოლა და მსხვერპლის ინტერესებზე მორგებული გამოძიების უზრუნველყოფა. გრძელდება მოძალადეთა მიმართ მკაცრი სისხლის სამართლის პოლიტიკის გატარება.

Due to the high public interest, Ministry of Internal Affairs would like to provide the community with additional information regarding the incident in Terjola municipality.
The Ministry of Internal Affairs has never received any statement or notification on the violence against a minor in the mentioned family. Thus, no restraining order was issued by the police against any of the family members.
Notification regarding the incident in the mentioned family was received in 2010, on which police made quick response, however no legal responsibility was established against any of the persons.
It is notable that in 2014, verbal confrontation took place between the accused and his son-in-law, on which the police took appropriate measures.
Ministry of Internal Affairs would like to once again underline, that the effective fight against domestic violence and providing respectful investigation, tailored to address interests of the victim still remains among priority directions of the Agency. Criminal justice policy against the abusers still remains stiff.