თბილისში დღეს დაგეგმილი ყველა კინოჩვენება დაანონსებულ დროს დაიწყო და მიმდინარეობს. სეანსების პარალელურად, კინოდარბაზების მიმდებარე ტერიტორიაზე საჭირო რაოდენობის საპოლიციო ძალებია მობილიზებული.
ფილმის ჩვენების ჩაშლის მიზნით თბილისში, მერაბ კოსტავას გამზირზე შეკრებილი მოქალაქეების მხრიდან რამდენიმე ინციდენტი მოხდა. პოლიციამ კინოთეატრი "ამირანის" მიმდებარე ტერიტორიაზე მომხდარ სამართალდარღვევის ფაქტებზე, ამ დროისთვის არსებული ინფორმაციით, 11 პირი დააკავა.
რაც შეეხება მოქალაქე ანა სუბელიანზე თავდასხმის ფაქტს, სამართალდამცველებმა გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით დაიწყეს, რაც ძალადობას გულისხმობს. აღნიშნულ ინციდენტში მონაწილე ერთი პირი პოლიციამ უკვე დააკავა, მიმდინარეობს საგამოძიებო ღონისძიებები.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფები, საზოგადოებრივი უსაფრთხოებისა და მართლწესრიგის დაცვის მიზნით, ადგილებზე რჩებიან.
პოლიცია მოუწოდებს ყველა მოქალაქეს, დაიცვან კანონის მოთხოვნები.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო სამართალდარღვევის თითოეულ ფაქტზე შესაბამის რეაგირებას მოახდენს და კანონდარღვევის ყველა ფაქტს პოლიციის მხრიდან მოჰყვება უმკაცრესი ზომები.

Screening of all movies in Tbilisi have started and are running as scheduled. Concurrently with the movie screening, police forces are mobilized in adequate quantity on the adjacent territory to the cinemas.
Several incidents were caused by the citizens gathered on Merab Kostava Avenue in Tbilisi in an attempt to interrupt screening. According to the latest information, police have arrested 11 persons for delinquencies committed near the Cinema “Amirani” premises.
Concerning the fact of assault against citizen Ana Subeliani, law enforcement agencies have launched investigation based on Article 126 of the Criminal Code of Georgia, that implies violence.
Police has already arrested one person who participated in the incident, investigative activities are ongoing.
Units of the Ministry of Internal Affairs remain at the designated areas to ensure public order and safety.
The Police urges citizens to obey requirements of the law.
The Ministry of Internal Affairs will decently respond to each and every case of violation; any violation will be followed by rigid reaction of the Police.