შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი გაცნობებთ, რომ თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პარლამენტის შენობის წინ მიმდინარე აქციის გამო, N1 საჯარო სკოლიდან 9 აპრილის ქუჩისა და რუსთაველის გამზრის კვეთამდე ავტოსატრანსპორტო საშუალებებისთვის მოძრაობა აკრძალულია, შესაბამისად, ავტომანქანები იმოძრავებენ შემდეგი მიმართულებებით:
შოთა რუსთაველის გამზირიდან თავისუფლების მოედნის მიმართულებით მოძრავი ავტომანქანები ისარგებლებენ ჭიჭინაძის ქუჩით (N1 საჯარო სკოლასთან), ძმები ზუბალაშვილების ქუჩის გავლით და 9 აპრილის ქუჩით დაბრუნდებიან რუსთაველის გამზირზე.
ასევე, რუსთაველის გამზირიდან (N1 საჯარო სკოლასთან) მარჯვენა სანაპიროს მიმართულებით მოძრავი ავტომანქანები ჩავლენ ჯორჯაძის ქუჩაზე, საიდანაც თაბუკაშვილის ქუჩის გავლით გააგრძელებენ მოძრაობას.
თავისუფლების მოედნიდან ვარდების მოედნის მიმართულებით მოძრავი ავტომანქანები კი რუსთაველის გამზრიდან (კინოთეატრ „რუსთაველთან“) ჩავლენ ანტონ ფურცელაძის ქუჩაზე და მოძრაობას თაბუკაშვილის ქუჩაზე გააგრძელებენ, საიდანაც ჭანტურიას ქუჩის გავლით, ავტომანქანების ნაკადი მოხვდება რუსთაველის გამზირზე და მოძრაობას გააგრძელებს პირველი რესპუბლიკის (ყოფილი ვარდების) მოედნის მიმართულებით.

The Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs informs that due to the protest rally in front of the building of the Parliament, Rustaveli avenue, Tbilisi the traffic movement is prohibited from #1 Public School to the 9th April street and Rustaveli avenue cross point; accordingly, the vehicles are allowed to move in the following directions:
Vehicles moving from Shota Rustaveli Avenue to Freedom Square will be able to move in Chichinadze street (near #1 Public School) through Br. Zubalashvilis’ Street and drive back to Rustaveli avenue from the 9th April street.
Also, the vehicles moving from Rustaveli Avenue (near #1 Public School) to the right embankment will move down to Jorjadze Street and drive ahead through Tabukashvili Street.
The vehicles driving from the Freedom Square to the Roses Square can drive from Rustaveli avenue (near “Rustaveli” cinema) down to Anton Purtseladze street and move in Tabukashvili street; from this point the cars will move to Rustaveli avenue through Tchanturia street and drive ahead to the First Republic (former Rose) Square.