შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ხორავას ქუჩაზე მომხდარი განზრახ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით კიდევ სამი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, 2017 წლის 1 დეკემბერს თბილისში, ხორავას ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 4 დეკემბერს, გამთენიისას დააკავეს მოქალაქეები თ.კ., გ.შ. და ზ.წ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თ.კ.-სთვის, ასევე, მისი შვილების - ლ.კ.-სა და მ.კ.-სთვის ცნობილი გახდა, რომ 2001 წელს დაბადებულმა, არასრულწლოვანმა გ.ჯ.-მ განსაკუთრებით მძიმე დანაშაული ჩაიდინა, რაც სამართალდამცველებს არ შეატყობინა. შესაბამისად, მოქალაქე თ.კ. დაკავებულია დანაშაულის დაფარვისთვის.
რაც შეეხება მოქალაქეებს - ლ.კ.-ს და მ.კ.-ს, მათ მიმართ მიმდინარეობს საგამოძიებო მოქმედებები და შესაძლოა, გაიზარდოს დანაშაულის დაფარვისა და შეუტყობინებლობისთვის სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისაცემ პირთა წრე.
ზემოაღნიშნულის გარდა, გამოძიებამ, ასევე, დაადგინა, რომ მოქალაქეებმა - გ.შ-მ და ზ.წ.-მ ხელი შეუწყეს არასრულწლოვანი გ.ჯ.-ს მიმალვას. შესაბამისად, მოქალაქეები გ.შ. და ზ.წ. დაკავებული არიან დანაშაულის დაფარვისთვის.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო აგრძელებს ხორავას ქუჩაზე მომხდარი მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებებს.

Three more persons detained by the Ministry of Internal Affairs in connection with the case of premeditated murder that took place on Khorava Street, Tbilisi.
The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, in connection with the case of premeditated murder that took place on Khorava Street on December 1, detained T.K. G.Sh. and Z.Ts. as a result of operative-investigative activitie.
Investigation established that T.K. and his sons- L.K and M.K. found out that under aged G.J. (DoB 2001) committed a grave crime. However, the mentioned persons did not report to the police regarding the fact, thus T.K. is detained for concealing the crime.
As for the citizens- L.K. and M.K. they are subjected to investigation and there is a possibility that circle of persons may grow who will be brought to justice for concealing the crime or not reporting it.
In addition to the aforementioned, investigation also established that citizens- G.Sh. and Z. Ts. assisted G.J. to flee. Therefore, G.Sh. and Z.Ts. are detained for concealing the crime.
Ministry of Internal Affairs continues operative-searching and investigative activities in connection with the murder case that took place on Khorava Street.