შინაგან საქმეთა სამინისტროს ფეხბურთის გუნდმა ევროპის საფეხბურთო ბიზნესლიგების გაერთიანებულ ტურნირში მონაწილეობა მიიღო და გამარჯვება მოიპოვა.
ჩემპიონატი თურქეთში, ქალაქ ანტალიაში ჩატარდა.
გამარჯვებულ სპორტსმენებს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის ხელმძღვანელები და თანამშრომლები დახვდნენ.
საფეხბურთო გუნდი „პატრული“ ევროპის საფეხბურთო ბიზნესლიგების გაერთიანებული ტურნირის ფინალში გავიდა და თურქეთის ერთ-ერთი უმსხვილესი ბანკის გუნდს „YAPI KREDİ“-ს დაუპირისპირდა.
ქართველმა სამართალდამცველებმა თურქი მეტოქეები დაამარცხეს ანგარიშით - 7:0 და საერთაშორისო კორპორატიული თასი მოიპოვეს.
აღსანიშნავია, რომ საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის საფეხბურთო გუნდი არაერთი ეროვნული თუ საერთაშორისო ტურნირის გამარჯვებულია.

The football team of the Ministry of Internal Affairs took part in the joint tournament of European Football Business Leagues United and won the Corporate Cup.
The championship was held in Antalya, Turkey.
The winner athletes were met at the Tbilisi International Airport by their co-workers and leadership of various structural units under the Ministry of Internal Affairs.
The football team "Patrol" reached the finals of the United European Football Business Leagues tournament and faced the team of one of the biggest banks in Turkey "YAPI KREDİ".
Georgian law enforcement officers defeated their Turkish opponents with final score of 7:0 and won the international corporate cup.
It is notable that the football team of the Patrol Police Department is the winner of many national and international tournaments.