შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის იუბილესთან დაკავშირებით ადმინისტრაციული შენობის ეზოში ღონისძიება გაიმართა, რომელიც დეპარტამენტის თავმჯდომარემ გიორგი ბაგრატიონმა მისალოცი სიტყვით გახსნა. ღონისძიებას დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლები, თავმჯდომარის მოადგილეები და დეპარტამენტის დანაყოფების ხელმძღვანელები დაესწრნენ.
ღონისძიებაზე დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის 128-მა ახალწვეულმა სამხედრო ფიცი დადო. წვევამდელებმა სამხედრო ფიცის მიღებამდე 10-დღიანი მომზადება გაიარეს, ფიცის დადების შემდეგ კი ჯარისკაცები შინაგან საქმეთა სამინისტროს საკონტრაქტო სამსახურში ჩაირიცხებიან და ერთწლიან სავალდებულო სამსახურს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის სხვადასხვა ქვედანაყოფში გაივლიან.
გიორგი ბაგრატიონმა თანამშრომლებს დაცვის პოლიციის იუბილე მიულოცა, დაცვის პოლიციაში განხორციელებული და მიმდინარე პროექტები გააცნო, ასევე, სამომავლო გეგმებზე ესაუბრა.
დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის თავმჯდომარემ - გიორგი ბაგრატიონმა პროფესიონალიზმით გამორჩეულ თანამშრომლებს მადლობის სიგელები პირადად გადასცა და სამახსოვრო საჩუქრებით დააჯილდოვა.

In connection with 17th anniversary of the Security Police of the Ministry of Internal Affairs a solemn ceremony was held in the yard of the administrative building, which was opened by the Chairman of the Department- Giorgi Bagrationi with a welcoming speech. The event was attended by employees of the Security Police Department, Deputy Chairmen and Heads of the Department units.
At the event, 128 conscripts from the Security Police Department participated in oath taking ceremony. The conscripts underwent 10 days of training before taking the military oath, after which they will be enrolled in the contract service of the Ministry of Internal Affairs and will undergo one-year compulsory service in various subdivisions of the Security Police Department.
Giorgi Bagrationi congratulated the employees upon the anniversary of the Security Police, introduced the implemented and ongoing projects in the Security Police and reviewed future plans.
Giorgi Bagrationi- Chairman of the Security Police Department, personally handed over certificates of gratitude to the department employees distinguished with professionalism and awarded them with memorable gifts.