შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული ლ.დ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის ჩხრეკისას 100 აბზე მეტი ნარკოტიკული საშუალება "ექსტაზი" ამოიღეს.

The officers of the Main Division against the Fight with Illegal Drug Circulation under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and State Security Service, as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained L.D. (DoB 1989) in Tbilisi for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As a result of the search activities of the detainee’s vehicle law enforcers seized 100 pills of the so called “Ecstasy” drug.