ბოლო 24 საათში გამოვლინდა და Covid-19 ლაბორატორიულად დაუდასტურდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის 13 თანამშრომელს. მათგან 10 შემთხვევა აჭარაში დაფიქსირდა:
2 შემთხვევა დაფიქსირებულია დაცვის პოლიციის დეპარტამენტში;
3 შემთხვევა კი - საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის სახაზო სამსახურში;
კორონავირუსის 1 ფაქტი დადასტურდა ბათუმის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურშიც;
1 შემთხვევა გამოვლინდა აჭარის პოლიციის დეპარტამენტში;
1 შემთხვევა დაფიქსირდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის საზღვრის მართვისა და კოორდინირების მთავარი სამმართველოს დასავლეთ საქართველოს სამსახურში;
2 შემთხვევა დადასტურდა განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტის აჭარის სამმართველოში.
ასევე, კორონავირუსის 1 შემთხვევა გამოვლინდა შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში, 1 შემთხვევა დაფიქსირდა თბილისში - დაცვის პოლიციის დაცვის ორგანიზაციის სამმართველოში. კორონავირუსი დაუდასტურდა განსაკუთრებული დავალებათა დეპარტამენტის მე-2 სამმართველოს თანამშრომელს სამეგრელოში.
შესაბამისი დანაყოფების ყველა თანამშრომელი, ვისთანაც ინფიცირებულებს უშუალო კონტაქტი ჰქონდათ, გადაყვანილია დაკვირვების ქვეშ და აღებული აქვთ ტესტები. შენობებს კი, სადაც ისინი სამსახურებრივ მოვალეობას ასრულებდნენ, სრული დეზინფექცია ჩაუტარდა.

Within the last 24 hours, Covid-19 was laboratory confirmed to 13 employees from various departments of the Ministry of Internal Affairs. 10 of them have been confirmed in Adjara region:
2 cases were confirmed in the Security Police Department;
3 cases - in the Batumi Line Service of the Patrol Police Department;
1 case of coronavirus was also confirmed in the Batumi Emergency Situations Management Service;
1 case was detected in Adjara Police Department;
1 case was reported to be confirmed in west Georgia service under Border Management and Coordination Main Division of the Patrol Police Department of the Ministry of Internal Affairs;
2 cases were confirmed in the Adjara Division of the Special Tasks Department.
Herewith, 1 case of coronavirus was confirmed in the Tbilisi Emergency Situations Management Service under the Ministry of Internal Affairs, 1 case was registered in Tbilisi – particularly in Security Organization Division of the Security Police. Coronavirus was confirmed to an employee of the 2nd Division of the Special Tasks Department in Samegrelo region.
Personnel in the relevant sub-units with whom the infected individuals had direct contact, were transferred under observation and tested. The buildings where they were fulfilling official duties were completely disinfected.