შინაგან საქმეთა სამინისტროს საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლებმა მთელი ქვეყნის მასშტაბით სხვადასხვა დროს ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად ნივთმტკიცებად ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებები გაანადგურეს. ნარკოტიკების განადგურების პროცესს სპეციალური მუდმივმოქმედი კომისიის წევრები ესწრებოდნენ.
საექსპერტო-კრიმინალისტიკური დეპარტამენტის თანამშრომლები ნარკოტიკებსა და ფსიქოაქტიურ ნივთიერებებს შინაგან საქმეთა მინისტრის შესაბამისი ბრძანების საფუძველზე, სასამართლოს განაჩენის შემდეგ, სპეციალური მუდმივმოქმედი კომისიის წევრების თანდასწრებით, ეტაპობრივად ანადგურებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ გაანადგურა უკანონო ბრუნვიდან ამოღებული ნარკოტიკული საშუალებები, რომელთა საერთო ღირებულება ე.წ. შავ ბაზარზე დაახლოებით 2 მილიონ-ნახევარ ლარს შეადგენს:
. 2553 აბი "სუბუტექსი";
. 2627,87 გრ "კოკაინი" ;
. 1368 გრამი "ჰეროინი";
. 94 გრ. "მეტადონი"
. 53,065 კგ „მარიხუანა“;
. 753 კგ. „კანაფი“;
. "ამფეტამინის" შემცველი 352 აბი
. 67 გრ ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება
. 1050 ცალი ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების შემცველი ფირფიტის ნაჭრები
. "პრეგაბალინის" შემცველი 1144 კაფსულა
სამართალდამცველებმა უკანონო ბრუნვიდან ნივთმტკიცებად ამოღებული ნარკოტიკები მაღალტემპერატურულ ღუმელში, გარემოსდაცვითი თანამედროვე სტანდარტების დაცვით გაანადგურეს.

The associates of the expert-forensic division of MIA destructed drugs seized as evidence, as a result of investigative actions throughout the country. The process of destruction of drugs was attended by the Members of the Special Permanent Commission.
The associates of the expert-forensic division gradually destructed drugs and psychoactive substances based on the command of the Minister of Internal Affairs, the court verdict, and with the presence of the Members of the Special Permanent Comission.
The Ministry of Internal Affairs destructed drugs removed from illegal circulation, the price of which, on the black market, amount to 2 and a half million Laris.
2553 pills of “subutex”
2627,87 grams of “cocaine”
1368 grams of “heroine”
94 grams of “methadone”
53,065 kilograms of “marijuana”
753 kilograms of “cannabis”
352 pills containing “amphetamine”
67 grams of new psychoactive substance
1050 pieces of plate containing new psychoactive substances
1144 capsules containing “Prebagalin”
The law-enforcers destructed drugs removed from illegal circulation in a high-temperature oven, in compliance with modern environmental standards.