შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში მომხდარ მკვლელობის ფაქტზე სამი პირი დააკავეს.
1995 წელს დაბადებული კ.მ. დაკავებულია ძალადობის ორგანიზების, განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის დაფარვისთვის და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის, ხოლო 1996 წელს დაბადებული გ.მ. და 2004 წელს დაბადებული შ.ჭ. განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისთვის არიან დაკავებული.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ერთ-ერთ ბრალდებულს - კ.მ.-ს ნათესავთან - 1993 წელს დაბადებულ კ.მ.-სთან უთანხმოება ჰქონდა. მიმდინარე წლის 17 ივნისს, ბრალდებული კ.მ., აღნიშნული ნათესავისთვის ფიზიკური ანგარიშსწორების მიზნით, მეგობრებს - გ.მ.-ს, შ.ჭ.-ს და დ.მ-ს შეხვდა. წინასწარ შემუშავებული გეგმის მიხედვით, მან თანამზრახველებს გადასცა ხელკეტი, პირბადეები, ქურთუკები და ერთ-ერთი ბრალდებულის კუთვნილი ავტომობილით მივიდნენ კ.მ.-ის საცხოვრებელი კორპუსის მიმდებარე ტერიტორიაზე. გამოძიებით, ასევე, დადგინდა, რომ დ.მ.-მ 1993 წელს დაბადებულ კ.მ.-ს ცივი იარაღით გულ-მკერდის არეში მიაყენა ჭრილობა, რის შემდეგაც დაჭრილმა კ.მ.-მ ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით დ.მ. დაჭრა. მიყენებული ჭრილობების შედეგად, კ.მ. საავადმყოფოში მიყვანიდან მალევე გარდაიცვალა. რაც შეეხება მკვლელობაში მხილებულ დ.მ.-ს, იგი ამ დრომდე საავადმყოფოში იმყოფება, სადაც სამართალდამცველთა მეთვალყურეობით განაგრძობს მკურნალობას.
დანაშაულში ბრალდებული სამივე პირი სამართალდამცველებმა მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღები - დანა, ხელკეტი და ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
განზრახ მკვლელობის, ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების, განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის დაფარვის და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე, 225-ე, 375-ე და 376-ე მუხლებით.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained three people in connection with the murder that took place in Tbilisi as a result of operative-investigative measures and investigative actions.
K.M. (DoB 1995), was arrested for organizing violence, for covering up especially grave crime and non- reporting an especially grave crime, while G.M. (DoB 1996) was and Sh.Ch. (DoB 2004) were arrested for non-reporting an especially grave crime.
The committed crime envisions from 6 to 15 years of imprisonment.
The investigation established that one of the accused persons - a relative of K.M. - had a disagreement with K.M. (DoB 1993). On June 17 of the current year, the accused K.M. in order to physically retaliate against the mentioned relative, met his friends - G.M., Sh.Ch. and D.M. According to a pre-arranged plan, he handed over batons to his accomplices, masks and jackets and drove a car belonging to one of the accused persons to the area adjacent to K.M.'s residential building. The investigation also found out that D.M. stabbed K.M. (DoB 1993) in the chest with a cold steel, after which the wounded K.M. shot D.M. from a firearm and wounded him. As a result of the wounds inflicted to K.M. he died shortly after being taken to hospital. As for D.M., who was accused of murder, is still in the hospital, where he continues the treatment under the supervision of the law enforcement.
All three people accused of the crime were arrested by law enforcers within a few hours of the incident, as a result of immediate activities.
Police seized the weapons of crime - a knife, a truncheon and a firearm - as evidence.
The cases of premeditated murder, organization of group violence, covering up a particularly grave crime and non- reporting an especially grave crime are being investigated under Articles 108, 225, 375 and 376 of the Criminal Code of Georgia.