შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1969 წელს დაბადებული მ.ბ. ჯანმრთელობის განზრახ ნაკლებად მძიმე დაზიანებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, მცხეთაში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით სხეულზე დაზიანებები მიაყენა 1988 წელს დაბადებულ რ. ხ.-ს. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.

The officers of Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained M.B. (DoB 1969) in Mtskheta for causing health damage on purpose as well as for illegal purchase–keeping and carrying of firearm.
Investigation established that detainee, on the basis of conflict, inflicted injuries with a firearm to R.Kh. (DoB 1988). The wounded person has been transferred to the hospital, where he is undergoing respective medical treatment. His life is no longer in danger.
Investigation is in progress under the article 118 and 236 envisaged under the Criminal Code of Georgia.