შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს ტრეფიკინგის და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1982 წელს დაბადებული ვ.ე. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, არასრულწლოვანთა ტრეფიკინგის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
საქმეზე ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული საკუთარ არასრულწლოვან შვილებს, ფსიქოლოგიური და ფიზიკური ძალადობის გამოყენებით, მოწყალების თხოვნის გზით თანხის შეგროვებას და მისთვის გადაცემას აიძულებდა, მისი მოთხოვნების შეუსრულებლობის შემთხვევაში კი მათ ფიზიკურად უსწორდებოდა.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 143 პრიმა-ორი მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ორი ან მეტი არასრულწლოვნის მიმართ განხორციელებულ შრომით ექსპლუატაციას გულისხმობს.

The officers of Division for the Fight against trafficking and Illegal Migration under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained V.E. (DoB 1982) in Tbilisi on the basis of the Court decision for trafficking of juveniles.
Committed crime envisages from 14 to 17 years of imprisonment.
Investigation established that through psychological and physical terror and violence, detainee forced his under-aged children to beg for money from people and handed over collected sums to V.E. In case of disobedience, detainee physically abused his children.
Investigation is in progress on the fact of labor exploitation of two or more juveniles, article 143, III part, sub-paragraph “C” of the criminal Code of Georgia.