შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, „დახმარებისა და ინტეგრირების ლიგის“ წარმომადგენლებთან ერთად, საქველმოქმედო ღონისძიებაში მიიღეს მონაწილეობა, რომელიც შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების საზოგადოებაში მაქსიმალურ ინტეგრირებას ისახავს მიზნად. ღონისძიება მესხეთის (ახალციხის) სახელმწიფო დრამატულ თეატრში ჩატარდა.
საქველმოქვედო აქციაში შეტანილი წვლილისა და აქტიური ჩართულობისთვის შინაგან საქმეთა სამინისტრომ „დახმარებისა და ინტეგრირების ლიგისგან“ მადლობის წერილი მიიღო. სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა სრული მხარდაჭერა გამოხატეს და მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანეს ქველმოქმედებისათვის საჭირო თანხების შეგროვებაში. შემოსული თანხიდან დახმარება ახალციხის რაიონში მაცხოვრებელ შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებს გაეწევათ.
შსს-ს სტრატეგიული მილსადენების დაცვის დეპარტამენტი მუდმივად მონაწილეობს სხვადასხვა სახის საქველმოქმედო ღონისძიებებში, რასაც მომავალშიც გააგრძელებს.

Employees of the MIA Strategic Pipelines Protection Department took part in the charity event along with the representatives of the “The Assistance and Integration League” which is aimed at enhancing integration of disabled persons into society. The event was held at Meskheti (Akhaltsikhe) Professional State Drama Theatre.
The Ministry of Internal Affairs received a letter of gratitude from the “The Assistance and Integration League” for active contribution and support in the charity event. The employees of the Strategic Pipelines Protection Department demonstrated full support and significantly contributed to the fund-raising for the charity. The raised funds will be provided to the persons with disabilities living in Akhaltsikhe.
Strategic Pipelines Protection Department of the MIA takes part in the different types of charity events on a permanent basis and will continue its participation in the future as well.