შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არაერთგზის ჩადენილი ქურდობის ბრალდებით, 1990 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ი.ს., ასევე, წარსულში ნასამართლევი, 1980 წელს დაბადებული ლ.ჯ. და 1998 წელს დაბადებული ი.ე. დააკავეს. მათ მიერ ჩადენილი დანაშაული 4-დან 7 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულებმა მიმდინარე წლის 29 მარტს წალენჯიხაში 3 საცხოვრებელი სახლი გაქურდეს და სხვადასხვა სახის ნივთები მოიპარეს. სამართალდამცველებმა მოპარული ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცების სახით თბილისში, ქუთაისსა და ზუგდიდში ამოიღეს. ნივთმტკიცების სახითაა ამოღებული ი.ე.-ს მფლობელობაში არსებული ავტომობილიც, რომლითაც დანაშაულებრივი ჯგუფი გადაადგილდებოდა.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ არაერთგზის ჩადენილი ქურდობის ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ს 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „ბ“ ქვეპუნქტებით.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative and investigative activities on the fact of stealing through group conspiracy detained previously multiply convicted I.S (DoB: 1990), previously convicted L.J (DoB: 1980 and I.E. (DoB: 1998). The crime convicted by them envisages imprisonment from 4 to 7 years in length.
Investigation established that the detainees on March 29 of the current year robbed three residential houses in Tstalenjikha and stole various items. Law enforcers seized some of the stolen items as material evidences in Tbilisi, Kutaisi and Zugdidi. A vehicle, owned by I.E and driven the criminal group has been also seized as a material evidence.
Investigation is in progress on the fact of theft with a prior agreement by a group repeatedly (sub-clauses “a” and "b" of the part 3 of the Article 177 of the Criminal Code of Georgia).