ბოლო 24 საათის განმავლობაში, სამართალდამცველების მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგად, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის და ე.წ. კომენდანტის საათის შეზღუდვების დარღვევის 199 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
პოლიციამ, 13 აპრილის 21 საათიდან 14 აპრილის დილის 6 საათამდე, ე.წ. კომენდანტის საათის დარღვევის ფაქტზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით 106 მოქალაქე დააჯარიმა.
გარდა ამისა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, საჯარო სივრცეში 3-ზე მეტი პირის შეკრების და 2-მეტრიანი სოციალური დისტანციის დაუცველობის გამო, სულ 63 მოქალაქე დააჯარიმეს
ეკონომიკურ საქმიანობასთან დაკავშირებული შეზღუდვების დარღვევის ფაქტზე დაჯარიმდა 2 იურიდიული და 6 ფიზიკური პირი.

As a result of strict monitoring activities carried out by the Ministry of Internal Affairs, 199 facts of breaching the state emergency regulations and curfew were exposed across the country within the last 24 hours.
Law enforcers fined 106 civilians during the nationwide curfew, between 09:00 pm of April 13 and 06:00 am of April 14 for breaching the curfew regulations.
63 civilians were fined for public gathering of more than 3 people and violation of the two-meter social distancing rule.
2 legal entities and 6 physical persons were fined for violating restrictions in the sphere of business activities.
In addition to the mentioned, 20 persons were also fined for violating rules of transporting the passengers and movement by car.