იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმის და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1965 წელს დაბადებული კ.ი. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს. დანაშაული 7-დან 15 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
მიმდინარე წლის 22 ნოემბერს, გვიან ღამით, ონის ცენტრალური რაიონული საავადმყოფოდან "112"-ში შევიდა შეტყობინება, რომ სამედიცინო დაწესებულებაში მივიდა 1973 წელს დაბადებული ნ.ბ., რომელსაც მუცლის არეში მიყენებული ჭრილობა აღენიშნებოდა.
გამოძიების ამ ეტაპზე დადგენილია, რომ დანაშაული ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე მოხდა. კერძოდ, არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფი მოქალაქე კ.ი. გვიან საღამოს ქუჩაში ხმაურობდა, რა დროსაც, ასევე არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფი, "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" ქალაქ ონის რაიონული ორგანიზაციის თავჯდომარე - ნ.ბ. იქვე მდებარე საკუთარი საცხოვრებელი სახლიდან ქუჩაში გავიდა, კ.ი.-ს მოუწოდა, ხმაური შეეწყვიტა და ქუჩა დაეტოვებინა. აღნიშნული მოტივით, მათ შორის სიტყვიერი დაპირისპირება მოხდა, რა დროსაც კ.ი.-მ ნ.ბ.-ს დანით სხეულზე დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, კ. ი. მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
გამოძიება განზრახ მკვლელობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს, სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით.

The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department as a result of immediate operative-searching and investigative activities detained K.I. (DoB: 1965) on the fact of attempted premediated murder. The crime committed by him envisaged imprisonment from 7 to 15 years in length.
On November 22, 2018, late at night, the 112 received notification from Oni Central Regional Hospital regarding the fact that the medical institution was addressed by N.B (DoB: 1973) with an injury in the abdomen area.
At this stage of investigation it is established that the crime took place on the basis of a conflict. Namely, a drunk citizen K.I. was making a noise in the street, at this time also drunk N.B., the chairman of Oni Regional organization of the United National Movement, came out from his house and called K.I. to stop making a noise and leave the street. By this motive the verbal confrontation occurred and consequently, K.I. inflicted injury with a knife to N.B. and managed to escape from the scene.
Law enforcers, as a result of intensive operative-searching activities detained K.I. in several hours after the incident.