შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული ვ.გ. ნარკოდანაშაულისთვის რუსთავის გზატკეცილზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოიღეს 2 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „ჰეროინი“ და ფული.
საგამოძიებო მოქმედებების ჩატარებისას, ვ.გ.-ის თანმხლებმა პირმა - 1986 წელს დაბადებულმა ე.მ.-მ სამართალდამცველებს წინააღმდეგობა გაუწია, არ დაემორჩილა პოლიციის კანონიერ მოთხოვნას, რის გამოც პოლიციის თანამშრომლებმა იგი ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 173-ე მუხლით დააკავეს.

The officers of the Main Division for the Fight against Illegal Drug Circulation under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained V.G. (DoB 1988) for drug-related crime on Rustavi highway.
Based on the court decision, as a result of the personal search of the detainee, law enforcers seized 2 packages of “Heroin” drug and cash as evidence.
In the process of investigative activities, person accompanying the detained person – E.M. (DoB 1986) offered resistance to the law enforcement officers and ignored rightful demands of police, owning to which he was detained under the Code of Administrative Offences, article 173.