შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის, თბილისის, აჭარის, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, კახეთის და იმერეთის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 28 პირი დააკავეს. დაკავებულთა შორის 16 ნარკორეალიზატორია.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო გასაღების, გასაღების მცდელობის და გასაღების მომზადების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1980 წელს დაბადებული მ.გ., 2005 წელს დაბადებული გ.ბ., 2002 წელს დაბადებული ს.ტ., 1996 წელს დაბადებული გ.კ., 2004 წელს დაბადებული ბ.ს., 2005 წელს დაბადებული გ.ო., 2001 წელს დაბადებული მ.გ. და წარსულში ნასამართლევი 2003 წელს დაბადებული ა.ს.
ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 1998 წელს დაბადებული ე.ტ., 1998 წელს დაბადებული დ.მ., 1997 წელს დაბადებული ა.პ., 1998 წელს დაბადებული კ.მ., 1995 წელს დაბადებული ს.გ., 1999 წელს დაბადებული ი.კ., 1998 წელს დაბადებული მ.მ. და 2005 წელს დაბადებული ო.ა.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერებების და ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვის, საქართველოში უკანონოდ შემოტანის, ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარის უკანონო დათესვა-მოყვანისა და კულტივირების ფაქტებზე დაკავებულები არიან: 1987 წელს დაბადებული ჩ.ი., 1981 წელს დაბადებული ვ.ო., 2002 წელს დაბადებული თ.მ., 1985 წელს დაბადებული ი.კ., 1979 წელს დაბადებული ლ.შ., 1999 წელს დაბადებული ლ.ა., 1958 წელს დაბადებული გ.ა. და წარსულში ნასამართლევი 1975 წელს დაბადებული პ.ჩ.
ასევე, უცხო ქვეყნის მოქალაქეები: 2002 წელს დაბადებული კ.მ., წარსულში ნასამართლევი 1994 წელს დაბადებული ღ.ა., 1991 წელს დაბადებული ს.ს. და 1992 წელს დაბადებული ა.დ.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებული პირების პირადი და საცხოვრებელი სახლების ჩხრეკისას, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები, მათ შორის: „კოკაინი“, „ჰეროინი“ „ალფა პვპ“, „მეტადონი“, „მდმა“, „მეფედრონი“, „ლიზერგიდი“, „კეტამინი“, „ბუპრენორფინი“, „სუბოტექსი“, „ექსტაზი“, „მეტამფეტამინი“, „მარიხუანა“ და ნარკოტიკულ საშუალების შემცველი მცენარე „კანაფი“ ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად არის ამოღებული სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული და ელექტრო სასწორები ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 261-ე, 262-ე, 265-ე, 18-260-ე, 19-260-ე, 273-ე პრიმა და 19-273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

Employees of the Central Criminal Police of the Ministry of Internal Affairs, Tbilisi, Adjara, Samegrelo-Zemo Svaneti, Kakheti and Imereti Police Departments, together with the General Prosecutor's Office, arrested 28 people on charges of drug crimes, including 16 drug dealers.
Various types of large and particularly large amounts of narcotic drugs were seized by the law enforcement officers as evidence. On the basis of the court decision, the police made control purchases of drugs from persons arrested on charges of illegal selling of drugs several times and secretly audio-video recorded these purchases.
The following persons were detained for a large and especially large amount of narcotic drugs, as well as illegal selling, attempted selling, and preparation of the narcotic drug "Marijuana": M.G. (DoB 1980), G.B. (DoB 2005), S.T. (DoB 2002), G.K. (DoB 1996), B.S. (DoB 2004), G.O. (DoB 2005). Herewith, persons convicted in the past were also detained: M.G. (DoB 2001) and A.S. (DoB 2003).
Foreign citizens: E.T. (DoB 1998), D.M. (DoB 1998), A.P. (DoB 1997), K.M. (DoB 1998), S.G. (DoB 1995), I.K. (DoB 1999), M.M. (DoB 1998), O.A. (DoB 2005).
The following persons were exposed on the facts of illegal purchase and storage of large and especially large quantities of narcotic drugs, psychotropic substances and narcotic drug "Marijuana", illegal import into Georgia, illegal planting and cultivation of plants containing narcotic drugs: Ch.I. (DoB 1987), V.O. (DoB 1981), T.M. (DoB 2002), I.K. (DoB 1985), L.Sh. (DoB 1979), L.A. (DoB 1999), G.A. (DoB 1958) and convicted in the past - P.Ch. (DoB 1975).
Foreign citizens: K.M. (DoB 2002). Herewith, persons convicted in the past were also detained: Gh.A. (DoB 1994), S.S. (DoB 1991) and A.D. (DoB 1992).
During the personal search and search conducted in residential houses of the persons arrested on charges of drug crimes, the law enforcement officers also seized a large amount of narcotics, including: "Cocaine", "Heroine", "Alpha PvP", "Methadone", "MDMA", “Mephedrone", "Lysergide", "Ketamine", "Buprenorphine", "Subotex", "Ecstasy", "Methamphetamine", "Marijuana" and the narcotic plant "Cannabis" were taken as evidence.
The police seized the cash and electronic scales from the defendants as evidence. Also, weapons were seized as evidence from three persons arrested persons.