სამართალდამცველების მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგად, ბოლო 24 საათის განმავლობაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, დაწესებული შეზღუდვების ფარგლებში მოქმედი რეგულაციების დარღვევის 1 259 ფაქტი გამოვლინდა.
პოლიციამ ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(10)-ე მუხლის შესაბამისად 95 ფიზიკური და 1 იურიდიული პირი დააჯარიმა.
გარდა ამისა, ბოლო 24 საათის განმავლობაში, პირბადის ტარების წესის დარღვევის ფაქტზე, ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 42(11)-ე მუხლის შესაბამისად 1 053 ფიზიკური პირი დაჯარიმდა, ხოლო პირბადის ტარების წესის განმეორებით დარღვევის 110 ფაქტი გამოვლინდა.

Within the last 24 hours, as a result of monitoring activities carried out by the law enforcement officers 1 259 facts of breaching regulations imposed against the spread of COVID-19 have been revealed across the country.
Police have fined 95 persons and 1 legal entity under article 42 (10) envisaged by the Code of Administrative Offences.
In addition to the mentioned, during the last 24 hours, 1053 persons were fined for not wearing face masks, crime envisaged under article 42 (11) of the Code of Administrative Offences, while 110 were additionally fined for violating the same article repeatedly.