შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გურჯაანის მუნიციპალიტეტში მომხდარი მკვლელობის და სამი პირის დაჭრის ფაქტი გახსნეს.
დაკავებულია 2 პირი: 1965 წელს დაბადებული ა.ტ. და 1980 წელს დაბადებული ჯ.ტ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 25 მარტს, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელი ჩუმლაყის მიმდებარე ტერიტორიაზე, 1979 წელს დაბადებული მ.ბ.-ს კუთვნილი ავტომობილის მიმართულებით ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლა განხორციელდა, რის შედეგადაც ავტომანქანაში მყოფი 1979 წელს დაბადებული ი.ჩ. ადგილზე გარდაიცვალა, ხოლო 1990 წელს დაბადებულმა მ.მ.-მ, 1972 წელს დაბადებულმა ზ.ბ.-მ და თავად ავტომობილის მფლობელმა - მ.ბ. -მ ჯანმრთელობის სხვადასხვა დაზიანება მიიღეს. სამივე დაჭრილი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდებათ.
სამართალდამცველებმა, დაკავებული ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, კალაშნიკოვის სისტემის 2 ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 8 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.
განზრახ მკვლელობის და სამი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობის, ასევე, ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე, 19-109-ე და 236-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The officers of the Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs solved the case of premeditated murder and wounding of three people in Gurjaani Municipality as a result of operative-investigative activities. Law enforcers detained the following persons for the mentioned crime: A.T. (DoB1965) And J.T. (DoB1980).
The investigation established that on March 25 of the current year, in the vicinity of the village of Chumlaki, Gurjaani Municipality, an automatic firearm was fired to the direction of the vehicle belonging to MB. (DoB 19790), as a result of which I.ch., (DoB-1979) died at the place of crime, while M.M., (DoB1990), Z.B. (DoB-1972), and the owner of the car himself - M.B. received various health injuries. All three wounded persons were taken to the clinic where they are receiving appropriate treatment.
During a personal search of the detainees, law enforcement officers seized 2 “Kalashnikov” automatic weapons, 2 cartridges and 8 magazines as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and the attempted murder of three people as well as on the fact of illegal purchase-keeping and carrying of firearms, articles 108, 19-109 and 236 of the Criminal Code of Georgia.