შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ოპერატიული მთავარი სამმართველოს და ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული, წარსულში ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი გ.კ. და 1986 წელს დაბადებული ჯ.ტ. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები მიმდინარე წლის 15 დეკემბერს, მეტროსადგური "ვარკეთილის" მიმდებარე ტერიტორიაზე არსებულ ერთ-ერთ ტოტალიზატორში თავს დაესხნენ ამავე ტოტალიზატორის მოლარეს - 1994 წელს დაბადებულ ნ.მ.-ს. თავდამსხმელებმა მოლარეს დანის მუქარით გააღებინეს სეიფი და გაიტაცეს თანხა, ვიდეოკამერების ჩამწერი მოწყობილობები, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მალევე მოახდინეს დანაშაულის სავარაუდო ჩამდენი პირების იდენტიფიცირება.
პოლიციამ გ.კ. და ჯ.ტ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში, თბილისში დააკავა. გატაცებული თანხის ნაწილი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.

The officers of Isani-Samgori Police Division and Operative Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative-investigative activities detained: previously convicted for drug crime G.K. (DoB 1988) and J.T. (DoB 1986) for armed robbery committed in group.
Investigation established that on December 15 of the current year, detainees assaulted N.M.(DoB 1994) - the operator of one of the bet-making company offices located in vicinities of “Varketili” subway station. They forced the operator to open safe under the pressure of the knife and misappropriated cash, video surveillance devices and fled from the pace of crime.
As a result of the operative and investigative activities, law enforcers managed to identify the supposed perpetrators of the mentioned crime in a short period of time.
Police detained G.K. and J.T. in Tbilisi several hours after the crime took place. The part of the seized sum has been seized as evidence.