შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1981 წელს დაბადებული ნ.გ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულმა ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღით, ფეხის არეში ჭრილობა მიაყენა 1983 წელს დაბადებულ გ.დ.-ს.
სამართალდამცველებმა, დანაშაულის ჩადენის იარაღი- დანა, ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებას გულისხმობს.

The officers of Isani-Samgori police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative and investigative activities detained N.G. (DoB 1981) in Tbilisi for causing severe health damage on purpose.
Investigation established that detainee inflicted injury in leg area with a cold steel to G.D. (DoB 1983) as a result of the conflict.
The weapon of crime- knife was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of causing severe health damage on purpose, article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.