შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის და გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ჯგუფურად ჩადენილი გამოძალვის ბრალდებით, თბილისში 2 პირი: 1966 წელს დაბადებული გ.ს. და 1974 წელს დაბადებული ლ.ნ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები თურქეთის რესპუბლიკის 2 მოქალაქეს, როგორც პოლიციის თანამშრომლები, ისე გაეცნენ - მოატყუეს, თითქოს ერთ-ერთი მათგანი ინტერპოლის მიერ ძებნილ პირთა სიაში იმყოფებოდა და მუქარით ცდილობდნენ 20 000 აშშ დოლარის გამოძალვას.
პოლიციამ, დაკავებულების პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, მართლსაწინააღმდეგოდ დაუფლებული თანხა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
დიდი ოდენობით ქონების მიღების მიზნით ჯგუფურად ჩადენილ გამოძალვის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 181-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

The officers of Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs and General Inspection, as a result of jointly held operative-investigative activities detained two persons for the extortion committed in group - G.S. (DoB 1966) and L.N. (DoB 1974).
Investigation established that detainees introduced themselves to two Turkish citizens as police officers and by deception, attempted to extort cash in the amount of 20 00 USD asserting that one of them was wanted by Interpol.
During the personal and search activities held in detainees’ apartments, law enforcers managed to seize illegally appropriated sum as evidence.
On the fact of extortion committed by more than one person and for obtaining property in large quantities, investigation is in progress under the article 181, part II, sub-paragraph “A” and “C” of the Criminal Code of Georgia.