შინაგან საქმეთა მინისტრს - ვახტანგ გომელაურს ახალი მოადგილე ჰყავს. საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ბრძანებით, ამ თანამდებობაზე დაინიშნა ალექსანდრე დარახველიძე, რომელიც ამავდროულად შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპარლამენტო მდივანი იქნება.
ალექსანდრე დარახველიძე სამართალმცოდნეობის მაგისტრია. მას 2019 წლიდან ამ დრომდე შინაგან საქმეთა სამინისტროს იურიდიული დეპარტამენტის დირექტორის პოზიცია ეკავა. 2018-2019 წლებში დარახველიძე საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე იყო. 2018 წელს მას სასჯელაღსრულების და პრობაციის მინისტრის მოადგილის თანამდებობა ეკავა, მანამდე კი ამავე სამინისტროს იურიდიული დეპარტამენტის უფროსი იყო.
2009-2012 წლებში დარახველიძე საქართველოს სახალხო დამცველის აპარატში სხვადასხვა პოზიციაზე მუშაობდა.
ალექსანდრე დარახველიძე რამდენიმე უნივერსიტეტში ეწევა აკადემიურ საქმიანობას, არის კავკასიის უნივერსიტეტის და ევროპის უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი.

Minister of Internal Affairs - Vakhtang Gomelauri has a new Deputy Minister. Under the order of the Prime Minister of Georgia, Alexander Darakhvelidze has been appointed on the position of the Deputy Minister of Internal Affairs, who will also undertake the functions of Parliamentary Secretary of the Ministry of Internal Affairs.
Alexander Darakhvelidze holds a master's degree in law. He has been the Director of the Legal Department of the Ministry of Internal Affairs since 2019 up to date. In 2018-2019, Darakhvelidze was the Deputy Head of the Administration of the Government of Georgia. In 2018, he held the position of the Deputy Minister of Corrections and Probation, prior to the mentioned position, he was the Head of the Legal Department of the same agency.
In 2009-2012 Darakhvelidze worked on various positions in the Office of the Public Defender of Georgia.
Alexander Darakhvelidze is engaged in academic activities at several universities, he is a visiting lecturer at Caucasus University and European University.