შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა პოლიციის დეპარტამენტების ხელმძღვანელებთან სამუშაო თათბირი გამართა.
რეგიონების პოლიციის დეპარტამენტების დირექტორებთან შეხვედრას მინისტრის პირველი მოადგილე, შალვა ბედოიძე დაესწრო.
მინისტრმა დანაყოფების ხელმძღვანელებისგან მათ სამოქმედო ტერიტორიაზე დანაშაულთან ბრძოლის, ასევე, საპოლიციო პრევენციული ღონისძიებების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მოისმინა. შეხვედრაზე ვახტანგ გომელაურმა უწყებაში მიმდინარე რეფორმების ფარგლებში მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე ისაუბრა.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა სამინისტროს საქმიანობის პრიორიტეტულ მიმართულებებზე გაამახვილა ყურადღება და თანამშრომლებს შესაბამისი დავალებები, ასევე, მითითებები მისცა.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held a working meeting with chiefs of the police departments.
The meeting with the directors of the regional police departments was attended by the First Deputy Minister, Shalva Bedoidze.
The Minister was familiarized with detailed information by the chiefs of the units on the fight against crime in their area of operation and police preventive measures implemented in this regard. At the meeting, Vakhtang Gomelauri discussed the current and planned projects within the framework of the ongoing reforms of the ministry.
The Minister of Internal Affairs focused on the priority areas of the Ministry's activities and gave relevant instructions and orders to the staff.