შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველი მოადგილე, ბესიკ ამირანაშვილი ლიტვის რესპუბლიკის ეროვნული პოლიციის უფროსს, ლინას პარნავასს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს შორის სამართალდამცავ სფეროში თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. ბესიკ ამირანაშვილმა და ლინას პარნავასმა საქართველოსა და ლიტვის საპოლიციო სტრუქტურებს შორის ორმხრივი, წარმატებული თანამშრომლობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
შინაგან საქმეთა მინისტრის პირველმა მოადგილემ სტუმარს უწყებაში ბოლო დროს განხორციელებული რეფორმები, მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები გააცნო. ბესიკ ამირანაშვილმა ლინას პარნავასს შსს-ს მაღალტექნოლოგიური, მულტიფუნქციური ერთობლივი ოპერაციების ცენტრი დაათვალიერებინა და მის ფუნქციებსა და მნიშვნელობაზე დეტალურად ისაუბრა.

First Deputy Minister of Internal Affairs –Besik Amiranashvili held meeting with heat of Lithuanian National Police Linas Parnavas.
At the meeting sides discussed the importance of cooperation in the law enforcement sphere between the East Partner States. Besik Amiranashvili and Linas Parnavas discussed prospects for the future development of the mutual successful cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and Lithuania.
First Deputy Minister of Internal Affairs acquainted guest with recently implemented reforms as well as ongoing and scheduled changes. Besik Amiranashvili also introduced the guest with high-tech and multi-functional Joint Operations Center’s functions and importance.
Visit of the delegation of National Police of Lithuania “Cooperation in Police Sphere between EasT Partner States”. The project is aimed to enhance cooperation in police sphere and share experience.