შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე გიორგი ბუთხუზი სამინისტროს სსიპ-ის - ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურის თანამშრომლებს შეხვდა.
მინისტრის მოადგილე აღნიშნული სამსახურის მუშაობის სპეციფიკას, ინფრასტრუქტურას და არსებულ გამოწვევებს გაეცნო. შეხვედრის მონაწილეებმა სამინისტროს სისტემური განახლების ფარგლებში დაგეგმილი, ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურის რეფორმა განიხილეს.
შეხვედრის ფარგლებში, გიორგი ბუთხუზმა სამსახურის იმ ღვაწლმოსილ თანამშრომლებს, რომლებიც სამინისტროს 2020 წლიდან, პენსიის გამო ტოვებენ მადლობის სიგელები, საახალწლო საჩუქრები, ასევე, 4 თვის თანამდებობრივი სარგო გადასცა და ჯანმრთელობის სადაზღვევო პოლისი კიდევ ერთი წლით გაუგრძელა.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ჯანმრთელობის დაცვის სამსახურის თანამშრომლებს გაწეული საქმიანობისთვის, სამინისტროს ხელმძღვანელების სახელით, მადლობა გადაუხადა.

Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi, held meeting with the employees of LEPL Healthcare Service.
Deputy Minister of Internal Affairs got familiarized with the specifics of work, infrastructure and existing challenges of the agency. During the meeting, parties discussed Healthcare Service reform planned to be implemented under the System Renovation plan of the Ministry of Internal Affairs.
During the meeting, Giorgi Butkhuzi awarded those service employees with New Year gifts and certificates of gratitude, who are leaving the agency in 2020 due to the pension. Employees were also given 4 month salary and health insurance, which will be valid throughout 2020.
Deputy Minister of Internal Affairs has also expressed gratitude towards employees of the Healthcare Service on behalf of the Minister of Internal Affairs.