შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ნინო ცაციაშვილმა, ვიდეოკონფერენციის ფორმატით, მონაწილეობა მიიღო ნარკომანიასთან ბრძოლის უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს სხდომაში.
ონლაინ შეხვედრაზე სიტყვით გამოსვლისას მინისტრის მოადგილემ ხაზი გაუსვა უწყებების კომპლექსური მუშაობის როლს ნარკომანიასთან ბრძოლის მიმართულებით და აღნიშნა რომ ასეთი ფორმატი მნიშვნელოვანი პროგრესის მიღწევის შესაძლებლობას იძლევა.
მინისტრის მოადგილემ ასევე აღნიშნა, რომ ნარკოდანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლა და დაბალანსებული, მტკიცებულებებზე დაფუძნებული ნარკოპოლიტიკის გატარება რჩება სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტად და სამინისტროში გატარებული არაერთი სტრუქტურული რეფორმა მიზნად ისახავს ნარკოდანაშაულთან ბრძოლის მიმართულებით არსებული გამოწვევების ეფექტიან გამკლავებას.
უწყებათაშორის სხდომის ფარგლებში დამტკიცდა 2021-2022 წლების ანტინარკოტიკული სამოქმედო გეგმა. სხდომის ფარგლებში ასევე წარდგენილ იქნა ნარკოტიკების ავადმოხმარების პრევენციის 2021-2026 წლების ეროვნული სტრატეგიისა და ნარკოვითარების 2019 წლის ანგარიშის პროექტები.

The Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Tsatsiashvili, took part in the meeting of the Interagency Coordination Council on Combating Drug Abuse in the format of a video conference.
Deputy Minister of Internal Affairs addressed the online meeting with a speech, and underlined the importance of the agencies in the complex work aimed at combating drug addiction and noted that the mentioned format ensures an opportunity for significant progress.
The Deputy Minister also noted that the fight against drug-related crime and the implementation of a balanced, evidence-based drug policy remains one of the priorities of the Ministry, adding that a number of structural reforms held in the Ministry are aimed at effectively addressing the challenges in the fight against drug –related crime.
Within the framework of the interagency session, the anti-drug action plan for 2021-2022 was approved. Draft National Strategy for Drug Abuse Prevention 2021-2026 and Drug Report 2019 were also presented during the session.