შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და მიგრაციის საკითხთა სამთავრობო კომისიის თანათავმჯდომარე, ნინო ცაციაშვილი გაეროს მიერ შექმნილი „მიგრაციის ქსელის“ ონლაინ პრეზენტაციას დაესწრო.
„მიგრაციის ქსელი“ უზრუნველყოფს გაეროს სტრუქტურული ერთეულების (RCO, IOM, UNHCR, UNICEF, UN WOMEN, UNDP, ILO, UNFPA და სხვა) კოორდინირებულ საქმიანობას და ერთიან კომუნიკაციას შესაბამის სტრუქტურებთან.
აღნიშნული ქსელის მიზანია მიგრაციის სფეროში განხორციელებულ საქმიანობასა და სიახლეებზე მის წევრებს შორის ინფორმაციის მუდმივი გაცვლა, თანამშრომლობის გაღრმავება მიგრაციის კომისიასთან, საქართველოს სახელმწიფო უწყებებთან, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციებთან, ასევე, საქართველოს მთავრობის ეფექტიანი მხარდაჭერა მიგრაციის სტრატეგიის განხორციელებაში და სხვ. ქსელის კოორდინატორია მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაცია (IOM).
ონლაინ შეხვედრაზე სიტყვით გამოვიდნენ გაეროს მუდმივი წარმომადგენელი საქართველოში - საბინა მახლი, მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის მისიის ხელმძღვანელი საქართველოში - სანია ჩელებიჩ ლუკოვაცი, შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე და მიგრაციის საკითხთა სამთავრობო კომისიის თანათავმჯდომარე - ნინო ცაციაშვილი, საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ხათუნა თოთლაძე და სხვები.

The Deputy Minister of Internal Affairs and Co-Chair of the State Commission on Migration Issues Ms. Nino Tsatsiashvili attended the presentation of the United Nations (UN) Network on Migration.
The Migration Network ensures the coordinated activities of the UN structural units (RCO, IOM, UNHCR, UNICEF, UN WOMEN, UNDP, ILO, UNFPA, etc.) and communication with the relevant structures.
The aim of this network is to exchange constantly information on migration activities and trends among its members, to deepen cooperation with the State Commission on Migration issues, Georgian state agencies, international and non-governmental organizations, as well as effective support of the Georgian Government in implementing Migration Strategy. The coordinator of the network is the International Organization for Migration (IOM).
The United Nations Resident Coordinator to Georgia Dr. Sabine Machl has delivered a speech at the online meeting. Chief of Mission IOM Georgia Ms. Sanja Celebic Lukovac, Deputy Minister of Internal Affairs and Co-Chair of the State Commission on Migration issues Ms. Nino Tsatsiashvili, Deputy Minister of Foreign Affairs Ms. Khatuna Totladze also delivered a speech at the meeting.