შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიაში 10 ნოემბერს, 09:00 საათზე, გმირ კურსანტთა ქ. N1-ში შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე ლევან იზორია ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩ რიჩარდ ნორლანდთან ერთად სისხლის სამართლებრივი გამოძიების ინსტრუქტორთა კურსს საზეიმოდ გახსნის.
აღნიშნული კურსი გამომძიებლებისა და პროკურორებისთვის არის განკუთვნილი, საქართველოში პირველად ხორციელდება და მას შეერთებული შტატების გამოცდილი სამართალდამცავი და სამართლის მცოდნე სპეციალისტები გაუძღვებიან. კურსი მიზნად ისახავს ინსტრუქტორების მომზადებას სისხლის სამართლის გამოძიების საბაზისო სტანდარტული პროგრამით, რომელიც ადაპტირებულია საქართველოს კანონმდებლობასთან და ქართულ რეალობაზეა მორგებული.

On November 10th at 09:00 am Deputy Minister of Internal Affairs Levan Izoria and US Ambassador Richard Norland will open course for instructors of criminal investigation.
The mentioned course is aimed for investigators and employees of the Prosecutor’s office and implemented for the first time in Georgia by highly profiled US specialists.
The course is aimed at training instructors according to the basic, standard program on criminal investigation, adapted to the Georgian legislation and reality.