საქართველოს სამთავრობო დელეგაცია, პრემიერ-მინისტრის, გიორგი გახარიას ხელმძღვანელობით, აზერბაიჯანის რესპუბლიკას ეწვია.
შეხვედრები გაიმართა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტთან - ილჰამ ალიევთან.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, ორმხრივი შეხვედრა გამართა აზერბაიჯანელ კოლეგასთან, ვილაიათ ეივაზოვთან. მხარეებმა ხაზი გაუსვეს ორ ქვეყანას შორის არსებულ სტრატეგიულ პარტნიორობასა და მეგობრულ ურთიერთობებს.
ვახტანგ გომელაურმა საქართველოსა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე, საერთაშორისო ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში არსებულ მიღწევებზე, ასევე, ორმხრივი და რეგიონალური თანამშრომლობის ფარგლებში, მხარეთა შორის ურთიერთობების გაღრმავებაზე ისაუბრა.

Governmental delegation of Georgia, headed by the Prime Minister, Giorgi Gakharia, paid a visit to the Republic of Azerbaijan.
Meeting was held with the President of the Republic of Azerbaijan, Ilkham Aliev.
Within the frames of the visit, Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri held a bilateral meeting with his counterpart, Vilayat Eyvazov. The parties emphasized the strategic partnership and friendly relations existing between the two countries.
Vakhtang Gomelauri spoke about the fruitful cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the Republic of Azerbaijan, the achievements in the field of combating transnational organized crime, as well as about deepening relations between the parties within the frames of bilateral and regional cooperation.