შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან - ფაიგ გულიევთან.
ვახტანგ გომელაურმა ელჩთან შეხვედრაზე ყურადღება გაამახვილა საქართველოსა და აზერბაიჯანს შორის არსებულ მეგობრულ და სტრატეგიულ ურთიერთობაზე.
მხარეებმა განიხილეს რეგიონული უსაფრთხოების საკითხები, ორგანიზებული დანაშაულის წინააღმდეგ ბრძოლაში ორი ქვეყნის სამართალდამცავი ორგანოების ორმხრივი და რეგიონული თანამშრომლობა, ასევე, ისაუბრეს სამომავლო ურთიერთობის პერსპექტივებზე.

The Minister of Internal Affairs Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia - Faig Guliyev.
During the meeting with the Ambassador, Vakhtang Gomelauri underlined the friendly and strategic relations between Georgia and Azerbaijan.
The parties discussed the issues of regional security, as well as the bilateral and regional cooperation between the law enforcement agencies of the two countries in combating organized crime and proposed the future cooperation perspectives.